05 серпня 2019 р. (час 22:17 UTC, або 06.08.2019 р. о 00:17 за місцевим часом) внаслідок ракетної атаки на аеропорт м.Місрата (Лівія) з БПЛА під час розвантаження вантажу було пошкоджено повітряне судно ІЛ-76ТД (реєстраційний номер UR-COZ, експлуатант – українська авіакомпанія – ТОВ «Скайавіатранс»).

Повітряне судно виконувало рейс KTR7721 за маршрутом Анкара (Туреччина) – Місрата (Лівія) з метою транспортування гуманітарного вантажу по лінії Міжнародної Організації Червоного Хреста та за наявності відповідних дозволів.

Внаслідок атаки була знищена хвостова частина літака, легко поранено оператора екіпажу судна, а також знищено паспортні документи штурмана. Екіпаж судна у повному складі (8 осіб, всі – громадяни України) було евакуйовано у бомбосховище.

За попередніми оцінками, удар завдано силами угруповання генерала Хафтара, опозиційного до визнаного уряду Лівії.

ДКС та Посольством України в Тунісі у взаємодії з експлуатантом судна, вживаються заходи консульського реагування: встановлення контакту з членами екіпажу літака, надання необхідної допомоги, документування штурмана, а також поверненням громадян України на Батьківщину.

Власник компанії “Скайавіатранс” (41070142), якій належить літак, – Саліхов Дмитро Олександрович. Директор – Малахова Олена Сергіївна (+380673201672).

Літак виконував рейс компанії AlfaAir Airlines

Першоджерелом новини став, так званий, “військовий аналітик” з Мальти Бабак Тагвей (улюбленець російських ЗМІ, афілійованих з МО РФ), який опублікував відповідний пост в Twitter. Далі інформація була опублікована на ЖЖ-акаунті Diana Mihailova, який давно помічено у розповсюдженні вкидів російських спецслужб. Після них підключилися Rusnext, Tsargrad, Anna News, Lenta.ru, ТРК “Звєзда”.

Попередні два Іл-76ТД було знищено (за дивним збігом) напередодні засідання Радбезу ООН по Лівії, а так само обговорення контракту на покупку Україною у США партії летального зброї.

На цей раз, Іл-76ТД з турецьким вантажем, був знищений напередодні візиту президента України Володимира Зеленського в Туреччину.

Очевидно, російські спецслужби здійснюють цілеспрямоване полювання за українськими комерційними бортами, використовуючи свої позиції у середовищі бойовиків.