Барак Обама, Марк Цукерберг, принц Гаррі або Леонардо Ді Капріо. У список впливових увійшли велика кількість голлівудських зірок, впливових політиків та багатіїв з усього світу. Усі вони відвідали щорічну зустріч Google під назвою “Зустріч умів”, але більш відому як Google Camp, протягом вихідних.

Барак Обама та герцог Сассексский на Google Camp. Фото: REUTERS

Цього року зустріч відбулася в сьомий раз на одному з островів Італії: учасники Google Camp зустрілись на розкішному курорті Вердура біля Шаккі на південно-західному узбережжі Сицилії. Незважаючи на те, що останніми роками на з’їзді вирішувались такі питання, як освіта чи права людини, цього року домінувало питання кліматичних змін.

Однак самі учасники не дуже сприяли глобальному захисту клімату. Для прикладу аеропорт Палермо, головні ворота на Сицилії, прийняв 114 посадок приватних літаків у дні події, яка закінчилася в неділю. Інші запрошені прибули з розкішними власними яхтами.

Приватний літак в аеропорту Палермо

Літаки, якими вони подорожували, викинули кілька сотень тисяч кілограмів CO2 в атмосферу. Підвищення його концентрації у повітрі якраз і є основною причиною глобального потепління.

Хто насправді приїхав на Сицилію, до кінця невідомо – організатори зберігали список гостей у таємниці, і за даними Daily Mail, всі працівники курорту, включаючи служниць та охоронців, повинні були підписати застереження про конфіденційність. За даними журналу “Форбс”, особистість учасників можна дізнатись, наприклад, з яхт, які причалені в бухті, або завдяки прогулянкам знаменитостей на узбережжі.

Серед запрошених, згідно інформації британських ЗМІ, були британський принц Гаррі, актори Орландо Блум, Бредлі Купер та співак Гаррі Стайлс. Веб ресурс marieclaire.com також зазначає, що на заході були Кетті Перрі та Леонард Ді Капріо.

Ідея організації заходу прийшла декілька років тому батькам-засновникам Google Ларрі Пейджу та Сергію Бріну. Обоє були присутні і цього року, вітаючи кожного гостя окремо.

Цьогорічний з’їзд обійдеться компанії-організатору, технологічному гіганту Google, приблизно в 20 мільйонів доларів – і це при тому що учасники оплачують дорогу власним коштом.

За словами одного з минулорічних гостей Google Camp, який бажав не називати його, цитується журналом Forbes, “вранці захід наповнений ідейними дебатами про те, як покращити цей світ, а в другій половині дня учасники можуть провести час, відпочиваючи та скуштувавши місцевої кухні”.

Глобальні теми, дискутовані на Google Camp, повинні відображатись і в програмі розваг. На учасників, як і щорічно, чекав концерт та урочиста вечеря в освітлених декораціях розкішних руїн давногрецьких храмів у Долині, поблизу Агридженто – це одне з найважливіших археологічних пам’яток у світі. Цьогорічною головною зіркою був британський співак Кріс Мартін із гурту Coldplay, а минулого року виступав Стінг.

Загалом даний з’їзд є швидше розважальним. Хоча на ньому і дискутуються глобальні теми з представниками молодої еліти в тому числі і з списку Форбс, але реальних результатів даний з’їзд не приносить. Кінцевої мети даного заходу, не публікують офіційно, тому коментувати реальні дії досить складно не зважаючи на те, що з’їзд проходить регулярно.

Андрій Данелюк