Інтерв’ю з керівником проекту ЄС «ПРАВО-Justice»

855
0

Довидас Віткаускас

Керівник Проекту ЄС «ПРАВО-Justice»

Досвідчений консультант із питань правосуддя й ефективного державного управління. Маючи за плечима десять років юридичної практики в Реєстрі Європейського суду з прав людини та правову освіту в галузі литовського й англійського права, Довидас зараз консультує європейські держави щодо законодавчих та інституційних аспектів реформ у сфері юстиції. Зокрема, координує експертні групи, допомагає втілювати різноманітні ініціативи, які фінансує Європейський Союз та інші спонсори. Крім того, Довидас часто проводить тренінги для юристів із різних країн світу, розповідаючи їм про дотримання прав людини та інші принципи забезпечення правосуддя.

Проект ЄС «ПРАВО-Justice»

18 червня 2018 року розпочав свою роботу фінансований Європейським Союзом Проект «Право-Justice», який підтримуватиме реформу сектору юстиції та правосуддя найближчі 2,5 роки

Проект співпрацює разом з українськими партнерами над вдосконаленням механізму визначення політики та координації роботи сектору юстиції, судів та органів судової влади, а також Міністерства юстиції як регулятора приватних юридичних професій (адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих).

“Проект ЄС “Право-Justice” та інші міжнародні партнери працюють з установами сектору юстиції в Україні, аби допомогти забезпечити їхню більшу незалежність, підзвітність та орієнтованість на надання якісних послуг.

Серед іншого Проект “Право-Justice” підтримує розробку тестових завдань для перевірки професійних юридичних знань суддів, проведення психологічного тестування і сприяння участі представників громадськості у процесі відбору та оцінювання суддів.

Крім того, Проект допомагає посилити статус приватних виконавців та інших учасників сектору в цілях забезпечення захисту прав власності та створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Водночас, надважливим завданням Проекту є моніторинг та оцінювання сектору юстиції. Для цього в рамках Проекту буде надано допомогу Раді з питань судової реформи, Вищій раді правосуддя, Міністерству юстиції та іншим партнерам у розробці спеціальних можливостей стратегічного планування на рівні кожного відомства.