Британський TheGuardian довідався, що офіс прем’єр-міністра Британії в цей понеділок відмовився оприлюднювати 50-сторінковий звіт комітету розвідки та безпеки британського парламенту про можливі активні заходи, які російська сторона здійснює щодо британського політичного істеблішменту та зокрема Консервативної партії.

Мотив — нібито це зашкодить передвиборчому процесу.

Голова означеного парламентського комітету Домінік Грів (Dominic Grieve) сказав, що в нього “відпала щелепа”, коли він це почув, оскільки рішення було прийнято без жодного пояснення. А Лейбористська та Шотландська партії звинуватили офіс прем’єра у відмові визнати розміри російської загрози.

TheGuardian пише також про Сергія Налобіна, який служив дипломатом у російському представництві в Лондоні. А зараз, нібито, живе у “будинку ФСБ” (мабуть, житловий будинок, де давали квартири офіцерам) в Москві. Журналісти стверджують, що у складанні звіту взяв участь і “світова зірка” Крістофер Стіл.

В самому досьє йдеться про намагання Росії втрутитися у референдум по Брекзиту. На підтримку звіту висловився і член парламенту від лейбористської партії Іен Лукас (Ian Lucas) від комітету у справах культури, медіа та спорту (саме Департамент культури, медіа та спорту у виконавчій владі Британії здійснює основну роботу щодо протидії дезінформації та пропаганді).

За наявною інформацією, Любов Чернухіна – дружина колишнього заступника міністра фінансів Росії — сплатила 160 тисяч фунтів благодійних внесків для Консервативної партії, щоб зіграти в теніс з Борисом Джонсоном та Девідом Кемероном. Це був зірковий лот на аукціоні літньої вечірки Консервативної партії.

Серед подібних фінансових джерел згадувався і Василь Шестаков (самбіст та дзюдоїст, який займався разом з маленькими Путіним та Ротенбергами).

Вищезгаданий Сергій Налобін ще з 2012-го року опікувався проєктом Conservative Friends of Russia – це івенти, вечірки та зустрічі під егідою російського посольства в Лондоні, які відвідували такі люди як Метью Еліот (лідер кампанії Vote Leave), чи Домінік Каммінгс (головний стратегічний радник Бориса Джонсона)

І тут, у розслідуванні TheGuardian зустрічається “слон”, якого ми й не помітили. Днями ми писали про російський сайт розслідувань TheInsider, який, за оцінками окремих експертів, оприлюднює розслідування виключно офіцерів ГРУ.

Як виявилося, TheInsider, який співпрацює на цьому шляху з Bellingcat та з українськими “Схемами”, також співпрацював і з TheGuardian. А саме, передав їм фізичну адресу будинку, де жив той самий Сергій Налобін (Мічурінський Проспект 27), яку вони означають як “відомчий будинок ФСБ”.

За наявною інформацією, житлова програма офіцерів ГРУ може бути частиною житлової програми ФСБ (з метою конспірації). Враховуючи це припущення, ФСБ точно знає де і як проживають офіцери ГРУ, що без проблем дає їм можливість зливати цю інформацію в пресу. За нашими оцінками — протистояння між ФСБ та ГРУ на британському напрямку, після “солсберецького інциденту” активно продовжується і буде посилюватися.