10 жовтня міністр оборони Туреччини Хулусі Акар оголосив про початок наземної операції турецької армії під назвою “Джерело миру” на фронті від Таль-Абьяда до Рас-аль-Айна.

Наступ ведеться на регіон сирійських курдів Рожаву. Цьому передувала американська позиція Трампа щодо “дозволу Ердогану” атакувати курдів, після чого противники Трампа звинуватили його у зраді курдів, які допомагали американцям боротися з ІДІЛ на сирійській території.

Курди офіційно припинили всі великі операції проти ІДІЛ і пересувають підкріплення на північ до Таль-Абьяд, Рас-аль-Айну і Камишли – турецькі коммандос разом з загонами своїх проксі обходили Таль-Абьяд, прагнучи взяти місто в кільце і таємно розосередитися в межах міста Рас -аль-Айна.

У Манбідж – без змін. Американські війська як і раніше залишаються в місті, патрулюючи на північ від нього. Тобто, по суті, прикривають місто від наступу з боку Джараблус. З огляду на цю обставину, турецька авіація і артилерія на заходом березі Євфрату практично не працюють.

Антитрампівська коаліція в американському конгресі використовує ситуацію та вже оголосила про збір підписів про накладення санкцій на Анкару, в тому числі, щоб покарати за купівлю російьских С-400.

Брюссель, як і очікуалося, вустами Федеріки Могеріні, оголосив свій діп-консьорн і закликав “утриматися”… Традиційно на Федеріку і Брюссель ніхто навіть не озирнувся. Європарламент навіть не спромігся підійти до питання ухвалення резолюції щодо осудження Ердогана. Угорщина ветувала будь-які жорсткі вислови в бік Анкари.

В Києві якась дівчинка Софія Лапіна вийшла на пікет перед посольством Туреччини. З посольства вибігли якісь люди і натовкли їй пику. У відповіді на запит УП в посольстві сказали, що то були невідомі відвідувачі посольства, а офіційна дипломатична установа до цього відношення не має.

В цьому гармидері Росія, як водиться, бомбила сирійські лікарні і шпиталі, оскільки зі здоровими і озброєними людьми ці шмарклі природньо воювати не вміють. Також, дуже вдало, до Ердогана приїздить делегація з Москви, в якій затесалася Няш-Мяш Поклонська… І усі неначе показилися! Вдумайтеся! Не від бомбардувань шпиталів! Не від віроломного наступу на піввікових партнерів Вашингтону! Не від фактичного розвалу НАТО! Від Няш-Мяш…

Тепер об’єктивно.
Ми вважаємо, що Ердоган просто не знає, хто така Няш-Мяш. Він міг подумати, що то чиясь прес-секретарка. А от Мустафу Джемілева він точно знає. Бо Джемілев може підняти кримських татар на повстання, а Няш-Мяш – не може. Тому давайте взагалі припинимо звертати увагу на няшмяшів. Дії українського МЗС були, в даному випадку, не найрозумнішими. Не відреагувати в МЗС фізично не могли. Оскільки – один раз пропустиш, більше ніхто не згадає.

Однак форма могла б бути інакшою. В дипломатії завжди є місце для витонченого тролінгу. Але вітчизняне МЗС треба спочатку навчити, що таке тролінг, а потім – що таке витончений. Загалом – усе, що зараз відбувається у світі є вигідним для Путіна. В тому числі і курдська операція Ердогана, якого він свого часу своєю розвідінформацією врятував від перевороту Фетхули Гюллена, який досі переховується в США. Наша рекомендація – не витрачати ресурси на турецькому напрямку, оскільки в даний момент наші можливості дуже обмежені. А сконцентруватися на прийнятті рішень всередині країни.