В Гаазі збираються показати півгодинний фільм, що спростовує висновки Міжнародної слідчої групи (JIT) щодо причин катастрофи МН-17. Зроблять це незадовго до засідання суду. Авторами фільму є колишня співробітниця телеканалу Russia Today Яна Єрлашова та голландець Макс ван дер Верф.

Про що кіно і хто такий ван дер Верф
Макс ван дер Верф представляється «незалежним дослідником та журналістом». Особливо його «незалежність» простежується під час відвідин так званої ДНР. Там він, нібито, збирав матеріали, а згодом роздавав інтерв’ю місцевим сепаратистським телеканалам, де всіляко спростовував висновки нідерландських експертів про те, що літак збили з території, підконтрольної російським найманцям. На противагу офіційній версії голландських експертів комісії з повітряної безпеки, ван дер Верф висував версію, яку просував російський державний виробник озброєнь «АЛМАЗ-АНТЕЙ». Там ішлося про те, що ракета БУКа була українською.

Раніше були спроби нав’язати версії про те, що літак був збитий українським штурмовиком. І «дослідник» ван дер Верф знайшов селянина на території так званої ДНР, який на камеру божився, що розглядав момент збиття у бінокль, а потім ухилявся від уламків літака. Щоправда, просувати цю версію Кремль перестав, як таку, що не витримує жодної критики. Але намагання голландського «дослідника» підтвердити її і досі у вільному доступі в мережі.

У своєму ж фільмі він стверджує, що записи переговорів бойовиків, які є одним із доказів вини Росії, були сфальшованими.

З «об’єктивністю» їхніх версій та висновків все зрозуміло. Як і з персоною самого «дослідника», адже перебувати, а тим більше щось досліджувати на території, підконтрольній бойовикам, дозволено тільки пропагандистам від Кремля. Кремлівським брехунам вже не вірить навіть найбільш наївна частина європейців. Тому до пропаганди і залучили Макса ван дер Верфа. Він є лише закордонним «муляжем журналіста», який своїм ротом озвучує тези, розроблені у Москві.

Своїми абсурдними інфовкидами вплинути на Міжнародну слідчу групу росіянам не вдалося. Там дійшли однозначного висновку: БУК був російським, стріляли з території, підконтрольної проросійським найманцям. Виконавці відомі.
Що ж, JIT не переконали, то ж взялися «глушити» справу, створюючи довкола неї паралельний інформаційний шум.
Московська пропаганда нав’язує власний порядок денний навіть закордоном

Незадовго до суду у справі «МН-17» Москва почала активно розмивати проблему та зміщувати акценти. Слід визнати, що їй це вдалося. Про це свідчить рішення Нижньої палати голландського парламенту провести розслідування щодо неперекриття Україною неба над Донецькою областю. Не останню роль в цьому зіграло бажання родичів загиблих щодо цього рішення. Це – свідчення того, як успішно московська пропаганда може працювати з впливом на конкретних людей та громадською думкою вцілому, нав’язуючи власний порядок денний. І так зване розслідування голландця ван дер Верфа – один із інструментів такого нав’язування.

Обговоювати мають, як доправити Шойгу та Путіна на суд до Гааги

Через підконтрольні ЗМІ, «дослідників», «журналістів», інформаційний простір все більше заповнюється обговоренням причасності України до російського злочину. Однак, першим питанням в обговореннях має бути те, чому в розслідуванні підозрюваними фігурують тільки криворукі ідіоти, які збили літак та їхнє безпосереднє керівництво. Другим питанням має бути те, чому серед винуватців немає прізвищ Шойгу та Путін. А третім питанням мають обговорити можливі способи доставки всіх вищеназваних осіб у якості підсудних до Гааги на засідання трибуналу.
Тільки потім можна обговорювати, яким чином держава Росія спокутуватиме свою провину перед усіма постраждалими від дій її керівництва. А далі можна обговорити мотиви усіх «адвокатів» Кремля: від журналістів до політиків.

Михайло Салітра

Джерело: Obserwator Międzynarodowy