Сполучені Штати Америки, починаючи з п’ятниці, збільшують мита на китайські товари в об’ємі 200 мільярдів доларів в рік. Президент Дональд Трамп це оголосив у Twitter в неділю. Нові мита будуть становити 25% відсотків, це на 15% більше від теперішніх. За його словами, торгові переговори з Китаєм тривають, але занадто повільно. Черговий раунд зустрічей, які тривають вже декілька місяців, заплановано на наступний тиждень, який, як очікується, має завершитись.

Водночас президент США пригрозив, що Сполучені Штати “скоро” введуть 25-відсоткове мито на 325 мільярдів доларів (7,5 трильйона євро), які ще не підлягають мито.

Водночас чиновники уряду США неодноразово запевняли, що переговори з Пекіном про усунення взаємних торгових бар’єрів проходять добре, заявляє CNBC. Трамп оголошував про підвищення 10%-го мита ще на початку року, але відклав цей крок після відкриття переговорів.

«Торгова угода з Китаєм триває, але занадто повільно, тому що вони намагаються знову розпочати переговори. написав Трамп. “Ці десять відсотків зростуть до 25 відсотків у п’ятницю. Інші 325 мільярдів доларів, які Китай посилає нам, залишаються неоподатковуваними, але незабаром і вони будуть обтяжені митом за ставкою 25 відсотків”, – сказав він.

Збори, сплачені Китаєм для експорту в США, за словами президента, не справили великого впливу на ціну продукції, за його словами, втрати головним чином несе Китай. Але Bloomberg зазначає, що більшість додаткових витрат фактично покриваються компаніями, які імпортують китайські товари.

Наступного тижня китайська делегація на чолі з віце-прем’єром Лю Че повертається до Вашингтона. За даними CNBC, нещодавно з’явився ряд повідомлень про те, що американські переговори з Китаєм наближаються до кінця і що угода може бути укладена в п’ятницю. Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила в четвер, що Трамп і його китайський колега, Сі Цзіньпін, вирішать, чи повинні вони зустрітися і підписати остаточну угоду.

Сполучені Штати впровадили в минулому році 25-відсоткове мито на $ 50 мільярдів продукції, перш ніж прийняли 10-процентне мито на імпорт. CNBC стверджує, що розбіжності щодо поточних переговорів в основному стосуються крадіжки інтелектуальної власності та зобов’язання іноземних компаній надавати свої технології китайським компаніям для виходу на китайський ринок. Тривають також спори про те, чи повинні бути повністю усунені мита або вони мають бути залишені далі як “механізм вимагання”.

Андрій Данелюк