Воскресенье, 19 сентября, 2021

Японські вчені надрукували шматок яловичини на біологічному 3D-принтері

Японці надрукували яловичу на біологічному тривимірному принтері / Wikimedia Commons

Команда вчених з Японії надрукували на тривимірному біопринтері шматок яловичини Вагю. Для цього вони використали стовбурові клітини корів, як повідомляє Resou Osaka 

Надрукований стейк виглядає точнісінько як справжній, передаючи специфічне розташування м’язів та жиру. Дослідники вірять, що ця технологія може стати альтернативою традиційно вирощеній яловичині.

Друкування яловичини Вагю
Для створення м’яса команда вчених з Університету Осаки використали 2 типи стовбурових клітин з певних порід корів Вагю. Маніпулюючи ними, вони змогли «вмовити» їх перетворитись на кожен тип клітин, необхідний для вирощування м’яса. Окремі волокна м’язів, жиру та кровоносних судин були біодруковані шарами, які повторювали ідеальний виріз Вагю.

Використовуючи гістологічну структуру яловичини Вагю як схему, ми розробили метод 3D-друку, який може створювати індивідуальні складні структури,
– сказав провідний автор дослідження Дон-Хі Кан.

Але яке м’ясо на смак – наразі залишається загадкою.

Друкована яловичина / Фото Resou Osaka

Чим цінна яловичина Вагю

  • Вагю в перекладі означає «японська корова». По суті, це загальна назва особливих м’ясних порід корів, схильних до інтенсивної мраморності. Такий результат досягається завдяки ідеально підібраній та збалансованій відгодівлі.
  • М’ясо Вагю має ні з чим незрівнянний солодкуватий аромат, схожий на запах персика або кокосового горіха.
  • Користь делікатесної мармурової яловичини складно недооцінити. Вона багата жирами, білками і містить невелику кількість вуглеводів, тому набрати вагу при вживанні цього дивовижного м’яса просто неможливо.
  • Жир у Вагю завдяки унікальному хімічному складу анітрохи не шкодить організму, а навпаки, благотворно впливає на серцево-судинну систему людини. Крім того, у м’ясі практично немає холестерину.
  • Яловичина Вагю також містять амінокислоти, вітаміни групи В, холін, залізо та інші макроелементи, що сприяють підвищенню гемоглобіну, імунітету та життєвого тонусу.

Автор:Іванна Кутнів

попередня статтяВ Іспанії внаслідок пожеж вигоріли майже 7,5 тисячі гектарів лісу
наступна статтяСША випробували новий перехоплювач системи протиракетної оборони