Президенти Джо Байден і Володимир Зеленський уперше провели телефонні перемовини

Джо Байден у розмові з Володимиром Зеленським підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України.

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 2 квітня, провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Про проведення розмови повідомили як у Білому домі, так і в Офісі президента України.

Байден підтримав суверенітет України

Згідно з повідомленням пресслужби Білого дому, Байден у розмові з Зеленським підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України на тлі агресії РФ. «Президент Байден підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед агресією Росії на Донбасі та в Криму», — йдеться в пресрелізі на сайті Білого дому.

Крім того, Байден запевнив Зеленського в підтримці боротьби з корупцією і в реалізації реформ в Україні. «Він наголосив на прихильності своєї адміністрації активізації нашого стратегічного партнерства на підтримку плану президента Зеленського щодо боротьби з корупцією і реалізації програми реформ, що базується на наших спільних демократичних цінностях, (…). Лідери погодилися, що ці реформи є центральними для євроатлантичних спрямувань України», — повідомляє сайт Білого дому.

Байден і Зеленський також обговорили важливість тісної співпраці США та України для стримування пандемії COVID-19 і зміцнення демократії в регіоні.

Зеленський має намір серйозно реформувати Україну

Сам Володимир Зеленський після розмови вказав на те, що цінує підтримку США і має намір серйозно проводити реформування країни. «Україна цінує підтримку США на різних рівнях. Ми стоїмо пліч-о-пліч, коли йдеться про збереження наших демократій. Я серйозно налаштований реформувати Україну, збільшити прозорість і досягти миру. Американське партнерство має вирішальне значення для українців», — зазначив Зеленський у своєму Twitter за підсумками переговорів із президентом США.

Згодом на офіційному сайті президента України з’явилася заява Зеленського, у якій він, зокрема, прокоментував і розмову з Байденом. За словами президента України, під час розмови Байден запевнив його, що «Україна ніколи не залишиться наодинці проти агресії Росії». Зеленський повідомив, що детально обговорив з Байденом ситуацію на Донбасі. «Згадавши події 6 січня у США, президент Байден відзначив, як важливо США та Україні сьогодні захищати демократію в наших державах. Особливо коли загрозу їй становить значна кількість олігархів, які зацікавлені у дестабілізації та послабленні державних інституцій», — наголосив Зеленський. Співрозмовники говорили також про участь США у «Кримській платформі» та про майбутній візит Байдена в Україну, поінформував Зеленський.

Єрмак: Зеленський запросив Байдена взяти участь у саміті «Кримської платформи»

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив у коментарі інформагентству «Інтерфакс-Україна», що розмова Байдена й Зеленського тривала «близько 50 хвилин». Глава Офісу президента також зазначив, що Зеленський під час розмови запросив президента США взяти участь у саміті «Кримської платформи».

Водночас як повідомило раніше в п’ятницю американське видання Politico, українські посадові особи наполягали на дзвінку між Зеленським і Байденом протягом декількох тижнів.

Валерій Сааков

Джерело: Deutsche Welle