У п’яту річницю Євромайдану 18 лютого Рада ЄС збереться для обміну думками щодо України. Напередодні виборів, які відбудуться 31 березня, ця дискусія стане можливістю для широкого обміну думками, що стосуються, зокрема, процесу реформ, а також безпекової та гуманітарної ситуації, особливо на сході України та Азовському морі.

Міністри обговорять процес реформ в Україні. Також вони звернуться до питання того, як ЄС може допомогти зберегти імпульс реформ, сприяючи впровадженню Угоди про асоціацію/глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі та забезпечуючи сталість отриманих результатів. Міністри можуть підкреслити відчутний прогрес, що його було досягнуто у реформістських зусиллях протягом останніх років, та важливість збереження темпу, зокрема у передвиборчий період.

Також учасники зустрічі можуть відзначити прогрес у здійсненні економічних реформ, включаючи податкову систему, банківський сектор і систему державних закупівель. Міністри можуть підкреслити потребу в особливому зосередженні на боротьбі проти корупції, верховенстві права та реформі судової системи і прокуратури. Реформа в енергетичному секторі також є вкрай важливою.

Окрім того, міністри закордонних справ можуть обговорити питання того, як ЄС здатен допомогти у забезпеченні належного проведення президентських і парламентських виборів в Україні. Також однією з тем зустрічі може стати, як Євросоюз здатен допомогти у зміцненні шани демократії, верховенства права, свободи медіа, сприятливого середовища для громадянського суспільства та захисту меншин в країні.

Очікується, що міністри обміняються думками з приводу безпекової та гуманітарної ситуації в уражених конфліктом регіонах України, а також щодо того, як ЄС може долучитися до поліпшення ситуації, що склалася. Також міністри торкнуться питання ситуації, що стосується Азовського моря та мілітаризації цього району, яка зростає; вони обговорять можливу соціально-економічну підтримку Євросоюзом цього регіону та питання того, як забезпечити безперешкодний та вільний прохід суден у Керченській протоці.
Міністри вкотре висловлять свою повну підтримку незалежності, територіальній цілісності та суверенітету України.

Євросоюз і надалі засуджує нелегальну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією, спорудження Керченського мосту без згоди України та подальшу мілітаризацію півострова й Азовського моря. ЄС продовжує підтримувати дипломатичні зусилля з пошуку довготривалого мирного розв’язання конфлікту у східній Україні за допомогою повного виконання Мінських угод.

Він очікує на негайне звільнення усіх українських громадян, яких незаконно утримують в Росії та на Кримському півострові.
Востаннє Рада ЄС обговорювала розвиток подій в Україні під час своєї зустрічі, що відбулася 10 грудня 2018 року. Тоді міністри закордонних справ висловили свою глибоку стурбованість щодо небезпечного зростання напруги в Азовському морі та Керченській протоці. Того самого дня Висока представниця ЄС та міністри закордонних справ обмінялися думками з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.