Обіцяв Бог дати, тільки казав заждати
Українська народна приказка

Про це повідомив Д. Шмигаль 4 листопада 2020 року на своїй сторінці у Фейсбуці. Він, зокрема, зазначив, що :

 • аудит за майже 30 років незалежності України буде представлений вже цієї п’ятниці (тобто 6 листопада).
 • ґрунтовний та детальний аналіз економічної діяльності за всі роки незалежності вже виявив, що Україна не реалізувала свого потенціалу.
 • Цей документ наочно продемонструє, за рахунок чого кожна з галузей могла здійснити прорив, та чому недоотримала значні фінансові ресурси.
 • «Ми почали реалізовувати курс на відновлення країни», — зазначив прем’єр-міністр, — «та використання всіх наявних можливостей для розвитку держави».

Один із кроків – ухвалення бюджету можливостей для розвитку людського капіталу, для промисловості, для малого та середнього бізнесу.

Згідно з повідомленням прем’єр-міністра, серед ключових пріоритетів цього проекту бюджету є:

 • медицина та освіта. На медичну систему планується виділити рекордну суму в 156 млрд. грн, що на 27,5 млрд. грн більше, ніж у 2020 році. На освіту так само піде рекордна кількість коштів — 174 млрд грн. Це на 34 млрд більше, ніж у 2020 році.
 • Зростання мінімальної зарплати з 1 січня – до 6000 грн, і з 1 липня – до 6500 грн.
 • Фінансування програми Президента «Велике будівництво» зросте на 16% та складе рекордні 150 млрд грн. Буде відремонтована та побудована рекордна кількість доріг — 7 тисяч кілометрів.
 • зростання соцвиплат: рекордні 324 млрд. грн.
 • Рекордний рівень підтримки бізнесу через програми кредитування – 12 млрд грн.

Як зазначається в анонсі Прем’єр-міністра, наступного року прогнозуються значні державні інвестиції та підтримка бізнесу, які дадуть змогу економіці швидко відновлюватися.

«Разом з аудитом країни представимо економічну візію до 2030 року. Це те, чого дуже потребує Україна для економічного прориву. У нас амбітна ціль, і в нас є потенціал для її досягнення», — анонсував Д. Шмигаль.

Передісторія

 • У своєму цьогорічному Посланні до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України Президент України 20 жовтня 2020 р. Володимир Зеленський заявив, що Кабінет Міністрів України протягом двох тижнів представить результати аудиту держави.

«Україні потрібна повноцінна стратегія розвитку. Не на два, три чи п’ять років. Досить міряти розвиток України політичними каденціями. Нам потрібне чітке бачення – куди  й чому має рухатись наша економіка до 2030 року. Знаю, що така робота велась урядом. Тому разом з результатами аудиту нашої держави чекаємо презентацію економічних векторів України до 2030 року», — зазначив Президент України.

 • В. Зеленський скерував звернення до Кабінету Міністрів підготувати стратегію економічного розвитку до 2030 року.

За словами Президента, Уряд провів повноцінний аудит держави і протягом двох тижнів представить його результати. Та вже сьогодні ясно – попереду багато роботи, а пріоритети зрозумілі.

Резюме (від автора)

Дочекалися нарешті! Краще пізно, ніж ніколи. Бо клямка запала.

Анонси доволі інтригуючі. Тому сподіваємося побачити дійсно ґрунтовний документ.

Якщо йдеться про ґрунтовний аудит економічної діяльності за всі роки незалежності України, то ми маємо побачити справжній ґрунтовний аналіз за кожен окремий рік, виконання усіх бюджетних програм, у тому числі, всіх регіональних та цільових програм, усіх інвестиційних проектів за 29 років, аналіз формування та використання оборотних та необоротних ресурсів держави, її кадрового потенціалу як на макро- так і на мікрорівнях, аналіз ефективності та цільового використання зовнішніх запозичень держави, аналіз законного та ефективного використання державних коштів та державного майна, інших активів держави, звіт державного фінансового аудиту та інш.

Особливу зацікавленість, звичайно, викликає «економічна візія до 2030 року».

Аби не вийшло, як кажуть у народі : чекай, собачко – здохне конячка, матимеш м’ясо.

Наталія Іскова