29 січня  2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 31/2021 «Про відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції «Академік Вернадський».

Про це повідомляється  на Офіційному  інтернет-представництві Президента України В. Зеленського.

Згідно оприлюдненої інформації, відповідно до Указу Президента:

  • Кабінет Міністрів України має розробити та затвердити у двотижневий строк план заходів із відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції.
  • Уряд має профінансувати в установленому порядку видатки на організацію та проведення заходів з нагоди 25-річчя станції «Академік Вернадський».
  • В лютому 2021 року мають бути проведені урочисті заходи за участю представників органів виконавчої влади, вчених, учасників антарктичних експедицій усіх періодів, представників дипломатичного корпусу та громадськості.
  • У першому півріччі 2021 року планується проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань дослідження Антарктики, перспективних напрямів наукової роботи з пошуку нових форм забезпечення протидії викликам і загрозам існуванню людства.
  • Передбачається створення інформаційно-просвітницьких проектів про історію заснування антарктичної станції «Академік Вернадський» та досягнення вітчизняних учених у проведенні наукових досліджень в Антарктиці.
  • Міністерство закордонних справ України має забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів із відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції «Академік Вернадський».
  • МЗС України інформуватиме міжнародну спільноту про внесок України у розвиток фундаментальних і прикладних наукових досліджень в Антарктиці, діяльність антарктичної станції «Академік Вернадський» та виконання нашою державою міжнародних зобов’язань відповідно до Договору про Антарктику.

Як повідомляється, станція «Академік Вернадський» – єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез. Вона працює постійно і є метеорологічною та геофізичною обсерваторією. Була заснована в 1947 році як британська станція «Фарадей», у лютому 1996 року Велика Британія передала її Україні. Тоді ж на станції було відкрито пункт поштового зв’язку, де діє спеціальний поштовий штемпель з перевідною датою «Українська антарктична станція «Академік Вернадський».

(Докладніше про роботу станції та наших українських науковців, дослідників  та вчених в Антарктиці  читайте у наших попередніх публікаціях  та на офіційному веб- порталі ДУ Національного Антарктичного Наукового Центру).

Автор: Наталія Іскова