Про це повідомляється на офіційному інтернет-представництві Президента України.

3 листопада 2020 року Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петером Мауером.

Як зазначено в повідомленні, під час зустрічі обговорювалися питання:

  • Взаємного звільнення полонених;
  • Пошук зниклих безвісти;
  • Розмінування на Донбасі.

Глава держави подякував очільнику МКЧХ за візит до України, а також за бажання відвідати Донбас по обидва боки лінії розмежування, а також за постійну гуманітарну допомогу, яку надає МКЧХ Україні.

«Щоб відчути, що відбувається на Донбасі, треба бути там. Важливо те, що ви розумієте, що треба бути по обидві сторони контактної лінії», – зазначив Президент.

Окремо Глава держави відзначив допомогу МКЧХ у роботі підприємства «Вода Донбасу», яке забезпечує питною водою українців по обидва боки лінії розмежування.

Президент Міжнародного комітету Червоного Хреста Петер Маурер повідомив, що Україна є найважливішою в операційній діяльності МКЧХ серед усіх країн Європи та восьмою за обсягом роботи цієї організації у світі, а також наголосив на відданості надалі продовжувати діяльність МКЧХ в Україні та допомагати цивільному населенню, зокрема на окупованій частині Донбасу.

Основні акценти зустрічі

Питання взаємного звільнення полонених
  • Сторони детально обговорили потребу доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до полонених на тимчасово окупованих територіях, що допоможе ідентифікувати незаконно утримуваних осіб.
  • В. Зеленський подякував за координацію МКЧХ у попередніх процесах взаємного звільнення полонених і попросив сприяти в отриманні списків людей від іншої сторони для прискорення обміну за формулою «всіх на всіх».
  • Президент МКЧХ запевнив, що на сьогодні ці питання є пріоритетними для організації.
  • Президент МКЧХ Петер Мауер позитивно оцінив дії української сторони з облаштування зручних пунктів для перетину контактної лінії, зокрема, відновлення розвідного мосту у Станиці Луганській, облаштування Контрольний пункт в’їзду-виїзду в зоні проведення (КПВВ), а також плани відкрити нові комфортні КПВВ у Щасті та Золотому.
Питання зниклих безвісти

Президент Міжнародного комітету Червоного Хреста привітав ухвалення закону про зниклих безвісти й запевнив у підтримці з боку організації надання допомоги в цьому процесі.

Розмінування на Донбасі

Під час зустрічі сторони обговорили процес розмінування на Донбасі.

Президент МКЧХ наголосив, що Україна – одна з найбільш замінованих територій світу, це матиме вплив на багато років уперед. І це є причиною, чому Міжнародний комітет Червоного Хреста бере участь у протимінній діяльності.

Президент України В. Зеленський повідомив, що в межах Тристоронньої контактної групи детально обговорено підготовку до початку розмінування 19 погоджених ділянок, погоджуються технічні деталі.

Наталія Іскова