Круглий стіл, з нагоди Всеукраїнського дня  боротьби з захворюванням на рак молочної залози,  організувало   ТОВ «Видавництво «Саміт-книга».

Учасники «круглого столу»  занепокоєні проблемою поширення захворюваності на рак молочних залоз серед жінок, та обговорювали  превентивні заходи, які допоможуть зменшити поширеність цього захворювання.

Відомі громадські діячі ініціюють створення Громадської ради, яка сприятиме поширенню інформації для запобігання захворюваності на рак молочної залози.   “У мене виникла ідея, щоб ми не тільки прийшли, поговорили, а трохи більше зробили. І це буде серйозний поступ, спеціальний всеукраїнський громадський орган – Всеукраїнська рада сприяння профілактиці захворювання на рак жіночих грудей”, – зазначив один з ініціаторів заходу пластичний хірург Павло Денищук.

На його переконання, таким чином можна буде змінити негативну статистику у цій сфері, коли “кожну годину в Україні помирає жінка від раку грудей”.

Олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Стелла Захарова, також  акцентувала  увагу  на важливості формування культури ставлення до власного здоров’я.

Якщо ми говоритимемо про це якомога більше і більше сповіщатимемо про це наше молоде покоління – про культуру здоров’я, ми тільки отримаємо гарний результат в майбутньому для наших дітей, для нашої здорової нації“, – сказала вона.

Директор видавництва «Саміт-книга», яке є організатором заходу, Іван Степурін презентував під час круглого столу книгу “Жіночі груди: пристрасть та біль”, яка містить рекомендації провідних фахівців-медиків. Окрім того, у книзі містяться оповідання відомих письменників на дану тематику.

За даними Національного інституту раку, захворювання на рак молочної залози посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності та смертності серед жінок. Щороку в Україні реєструється понад 14,5 тис. нових випадків раку грудної залози, серед них 25% у жінок репродуктивного віку, та щорічно помирають понад 5,5 тис. жінок, з них понад 20% – у репродуктивному віці.  Незважаючи на те, що злоякісні новоутворення молочної залози належать до візуальних локалізацій, на профоглядах виявляється  лише -до 50 % хворих жінок.Додамо, що  день боротьби з захворюванням на рак молочної залози , в Україні відзначатиметься  20 жовтня.