Така головна тема чергового онлайн засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ 13 травня в рамках головування України з проблематики легких озброєнь, боєприпасів та мін.

Форум проаналізував результати зусиль ОБСЄ спрямованих на контролі  легких озброєнь, стрілецької зброї та запасів звичайних боєприпасів, а також заходи з оновлення відповідної нормативної бази Організації. Делегації держав-учасниць ОБСЄ підкреслили важливість досягнення прогресу на цьому напрямі, що дозволить посилити національні заходи з боротьби із незаконним обігом згаданих озброєнь.

Під час онлайн засідання, делегати поділилися досвідом виконання проєктів ОБСЄ у сфері легких озброєнь, стрілецької зброї, звичайних боєприпасів та протимінної діяльності у державах-учасницях ОБСЄ.

У центрі уваги — проблема мінної загрози в зоні розв’язаного РФ конфлікту на сході України. Зусилля міжнародних урядових та неурядових організацій пов’язані з її подолання.

Партнери аналізуючи звіти спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, засудили триваючі постачання Росією озброєнь та військової техніки підтримуваних нею збройних формувань, які продовжують тимчасову окупацію окремих районів Донецької та Луганської областей нашої держави. Є тверде одноголосне переконання, що ситуація не може покращитись, допоки Росія не припинить цілеспрямовані дестабілізуючі дії та не почне на практиці виконувати свої зобов’язання згідно з Мінськими домовленостями.

Під час  засідання, заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко окреслив основні елементи національної політики України у сфері протимінної діяльності, зокрема в контексті триваючої агресії з боку Російської Федерації. Особливо на загрозах забруднення тимчасово окупованих підтримуваними РФ бойовиками територій України протипіхотними мінами й вибухонебезпечними предметами.

Українська сторона, поінформувала про заходи, яких вживає, з очищення звільнених від тимчасової окупації територій України від засобів війни, що наражають цивільне населення на серйозну небезпеку.