26-27 травня БФ «Майдан закордонних справ» та ОФ «Інститут чорноморських стратегічних досліджень» спільно з представництвом Фонду Конрада Аденауера у Києві і Постійним представництвом Президента України в АР Крим провели вже традиційну експертну конференцію на тему «Перспективи розвитку державної політики щодо окупованих територій України» (www.mfaua.org/uk/publications/vidbulasia-konferentsiia-na-temu-perspektyvy-rozvytku-derzhavnoi-polityky-shchodo-okupovanykh-terytorii-ukrainy).

Вітаємо наших колег з проведенням знакового заходу, в ході якого відбувся обмін  думками про процес формування внутрішньої політики в Україні щодо окупованих територій з точки зору представників влади та представників громадянського суспільства.

Конференцію відкрили керівники фонду “Майдан закордонних справ” Богдан Яременко та Андрій Клименко за участю керівника Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габриеле Бауманн. Вони презентували  книгу А.Клименка з аналізом ситуації в окупованому Криму «Сіра зона» Кримський півострів: чотири роки окупації».

Презентація книги розміщена за посиланнями: українською мовою та англійською мовою

Прикметним є те, що у згаданому дайджесті систематизовано дані на порушників санкційного режиму проти портів окупованої Автономної Республіки Крим (судна, їх власники, компанії-перевізники), що вже призвело до відповідного ефекту: відмови іноземних держав надавати свої прапори суднам-порушникам.

Не менш важливим, на нашу думку, є те, що в ході обговорень було також озвучено й проблему систематичного порушення вказаного санкційного режиму літаками російських авіаперевізників, у тому числі тими, що є власністю іноземних компаній (перебувають у лізингу) та/або здійснюють перевезення до країн ЄС та США.

Підтримуємо ініціативи доповідачів конференції про доцільність аналогічної систематизації даних щодо таких авіапорушників та такого ж принципового ставлення до них західних партнерів.