Українська сторона визнала, що її приватні літаки постраждали в зоні конфлікту у Лівії, проте спростувала інтерпретацію подій російською стороною, яка стверджувала, що цими бортами двом сторонам цивільного конфлікту контрабандою завозили зброю.

Публікації такого змісту в російських ЗМІ спричинила низка епізодів, коли вантажні літаки Іл-76ТД, які перебувають на балансі зареєстрованих в Україні приватних компаній, були пошкоджені або знищені у воюючій Лівії.

Про це йдеться у повідомленні 112 International з посиланням на звіт, опублікований Jamestown Foundation.

Заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін з цього приводу заявив, що “інцидент (що стався 6 серпня) в аеропорту Місрата – це не що інше, як чергова спроба російської сторони дискредитувати Україну… Росія намагається звинуватити Україну в контрабанді зброї протягом останніх десяти років… але прямих доказів цьому немає”.

А український військовий оглядач Олександр Коваленко уточнив, що російська сторона помилково приписала приналежність вантажних бортів Києву (а не приватним компаніям) і збрехала про перевезений вантаж. Він стверджує, що метою Росії було дискредитувати Україну в очах Заходу і Туреччини та порушити питання про міжнародні санкції, відволікаючи у такий спосіб увагу від дій самої РФ у регіоні.

Крім того, Коваленко наголосив, що інформаційна кампанія, розпочата Росією, дуже нагадує попередні “антиукраїнські дезінформаційні кампанії”, в яких брали участь різні суб’єкти, починаючи від інтернет-тролів та маргінальних сайтів, закінчуючи великими інформаційними платформами, що фінансуються державою, таких як “Звезда”, “Лента.ру” та інші.

Координатор Інформаційного Спротиву Юрій Карін стверджує, що головна мета Росії в цій історії – дискредитувати Україну в очах [її] західних партнерів…, щоб створити враження, що країна займається контрабандою зброї в інтересах різних терористичних формувань в зонах регіональної нестабільності”. Карін також вказує на аналогічні фейкові статті, які раніше поширювалися російськими ЗМІ, наприклад, про ймовірні “поставки українських ракет до Північної Кореї”, а також “контрабанди озброєння до Сирії, Ємену…, Ісламської держави, Талібану… тощо”.

За словами Каріна, “додаткова мета Росії полягає в тому, щоб використовувати примарну і надзвичайно делікатну для ЄС тему “нових біженців”, звинувачуючи Україну в черговій хвилі мігрантів на тлі ймовірних “поставок зброї в зони гострого військового протистояння”.

Безсумнівно, Москва має намір використовувати ці події на свою користь, щоб підірвати імідж України в очах міжнародної спільноти, йдеться в доповіді, опублікованій Jamestown Foundation.

Як повідомляли раніше, Росія готує чергову інформаційну провокацію проти України: у РФ мають намір реанімувати тему “незаконних поставок зброї літаками Іл-76 українських приватних авіакомпаній, які недавно були знищені в Лівії”.

Джерело: ZIK