Київська школярка Євгенія Анастасія Рудик стала переможницею міжнародного конкурсу  інноваційних проектів бороьби з коронавірусаом (MTE 2020 SE COVID-19 International Innovation Awards) та отримала призову Медаль конкурсу.

Про це повідомляється на фейсбук сторінці Київської Малої академії наук.

Що відомо про переможниці конкурсу.

Євгенія Анастасія Рудик є вихованкою відділення математики Київської Малої академії наук (МАН), учасницею проекту “Інтелект молоді – Києву”, переможниця конкурсу “Освітні амбасадорки”.

В рамках міжнародного конкурсу MTE 2020 SE COVID-19 International Innovation Awards Є. Рудик презентувала інноваційний проект “Логістика пацієнтів з COVID-19, які потребують невідкладної допомоги”. Керівник проекту – кандидат фізико-математичних наук Тетяна Єфімова, науковий керівник секції “Математичне моделювання” відділення математики Київської МАН.

Наукові інновації переможниці

У своєму інноваційному проекті Є. Рудик пропонує визначати оптимальну та ефективну логістику розподілу пацієнтів з коронавірусною хворобою, які потребують невідкладної медичної допомоги, до лікарень за допомогою застосування  математичних підходів та формул.

При  визначенні найбільш ефективної стратегії логістики розподілу хворих до того чи іншого медичного заходу, автор інновації пропонує у підрахунках враховувати наступні параметри (складові) : вартість лікування хворих у різних медичних  закладах, вартість транспортування,  відстань до медичного закладу, дистанція між медичними установами, радіус зони поширення вірусу.

Презентація проекту  переможниці з України оприлюднена YouTube сторінці.

На думку фахівців, розроблена юною талановитою дослідницею математична формула дозволяє ефективно розподілити навантаження на лікарні та значно зекономити кошти на лікування пацієнтів, хворих на коронавірус  COVID-19.

Для довідки:

Інформація про міжнародний проєкт.

Коротко про головне.

  • MTE 2020 Special Edition – COVID-19 International Innovation Awards – спеціальний міжнародний онлайн конкурс інноваційних проектів та ідей з боротьби із COVID-19 та подолання наслідків пандемії коронавірусу. Організовано в рамках  Малазійської технологічної виставки (Malaysia Technology Expo (MTE 2020).
  • Основна мета міжнародного конкурсу – пошук та визначення новаторів і лідерів змін в умовах пандемічної кризи COVID-19.

Як повідомляється, організатори при визначенні переможця в даній номінації оцінювали різноманітні проекти учасників конкурсу, що дозволяють значно зменшити вплив пандемії на здоров’я та спосіб життя людей, обмежити збої в економіці, постачанні товарів та послуг.

Організатори конкурсу переконані, що визнання і популяризація інновацій в різних сферах  життя суспільства відіграють важливу роль у подоланні пандемії та у відновленні після закінчення пандемії коронавірусу COVID-19 в усьому світі.

Автор : Наталія Іскова